Verkar vara intressant. Undrar om den spelar Shoutcast-stationer? I så fall köper jag en omedelbums... har letat efter något som kan göra detta men inte hittat något ännu.
Jag har funderat på att göra något liknande, men att dekoda av MP3-filer och -strömmar i en enda punkt i lanet för att kunna minska på hårdvaran i avlysningsburkarna.
Gör man det så skulle det räcka med en AVR, en CS8900 för nätverksinterfacet och en d/a-omvandlare med lagom antal bitar. Man skulle slippa från dom esoteriska MP3-dekoder-chippen.
Tänk om man ändå kunde behärska allt detdär som krävs för att snickra ihop en sådan själv...
Jag tycker det verkar vara en väldigt trevlig pryl som lätt skulle få bli en del av min stereo, och avlasta min dator (workstation). Tänk att bara plugga in en ethernet-kabel till hemstereon för att få spela ur sitt arkiv på servern