Det är mycket nu ... Jag letade upp en 1700-tals korsett som det fattades öljetter i samt snedslå. Mina shorts måste lagas och hustrun har ett par byxor som måste läggas upp.
Sedan i våras har jag ett reparationsobjekt, som står under sängen och nu skulle jag ju pulat ihop en Noise Toaster åt lillprinsen Adrian.
Den apparaten hittade jag en bra låda åt men när jag väl borrat upp den för alla rattar och knappar visade det sig att den var FÖR LITEN!!!!! Högtalaren fick inte plats

.
Nu har jag skaffat en ny låda som dock betedde sig lite när jag borrade upp hålen. Plasten liksom skiktade sig, men det kan berott på att jag körde lite för hårt med borrstål som inte var världsbäst. Dessutom såg jag att någon pot (två) har för korta axlar, och att det blir TRÅNGT! Kunde man inte placerat de där grunkorna för skruvarna längst ut i hörnen??
Det är skohorn och vaselin som gäller här.
IMG_3715.JPG
IMG_3713.JPG
Du har inte behörighet att öppna de filer som bifogats till detta inlägg.