Ja, när jag får tid att mjölka ur bilderna ur kameran och skriva lite om dem. Har haft en hel del att göra det senaste halvåret på jobbfronten och då får såna här projekt stryka på foten. Om inte annat kanske jag kan kläma fram lite bilder imorgon kväll när det äntligen är fredagjack skrev:offe: När får vi se din skapelse då? Joysticken låter intressant.
Själv söker jag nu, i väntat på displayen, någon vettig låda. Någon som har tips om billiga displayfönster? Så att man inte behöver såga så raktElfa har några men de är, som vanligt, onödigt dyra.

Om du funderar på att bygga en step C så kan jag tipsa om http://www.hammondmfg.com som har en del riktigt snygga desktop lådor. Här är ett exempel: http://monopole.ph.qmul.ac.uk/~thomas/s ... TBbox1.htm
/offe